Seuran hallitus kaudelle 2020-2021
19.10.2020 16:07 Uutisointi / Pääsivusto

Uusi hallitus kaudelle 2020-2021

Kuvan ottaja Justus Berner
Ylärivi: Tomi Sinkkonen, Peter Nortamo, David Solomon, Marko Ojanen
Alarivi: Maaria Luotonen, Emma Hartwall, Michaela Lindqvist, Sally Boxström-Repo

Åif:n uusi hallitus kaudelle 2020-2021 on valittu syyskuun vuosikokouksessa ja nyt pystymme vihdoin esittelemään heidät kuvan kera.

Uuden hallituksen puheenjohtajaksi on valittu toistamiseen Michaela Lindqvist. Puheenjohtajan lisäksi valittiin seuraavat jäsenet, jotka olivat myös viime kaudella mukana seuran hallituksessa: Marko Ojanen, Tomi Sinkkonen, Maaria Luotonen, Sally Boxström-Repo ja David Solomon.
Uutena hallitukseen on valittu Emma Hartwall sekä Peter Nortamo.
Peter Nortamo on nähty myös aikaisemmin seuran hallituksessa mutta Emma on täysin uusi jäsen Åif:n hallituksessa. Molemmat ovat kuitenkin olleet mukana seurassa muissa rooleissa jo pitkään.

Laitoimme uudet hallituksen jäsenet piinapenkkiin ja kysyimme heiltä muutaman kysymyksen.

Mitä odotuksia sinulla on tehtävästäsi hallituksen jäsenenä?
Emma: Att kunna garantera att vi i Sibbo , både stora som små skall ha ypperliga förhållanden och möjligheter att träna och spela innebandy, både som hobby och elitnivå. Att vi som förening kan utveckla oss, anpassa oss till förändring och bygga upp en hållbar framtid för föreningen och dess medlemmar.

Peter: Pyrkiä takaamaan nuorille mahdollisuus harrastaa hienoa lajia riippumatta tasosta ja niille, jotka haluavat panostaa (kilpa puolelle) pitää siinä meidän seurana olla apuna. Lisäksi aikuisjoukkueiden pelaaminen valtakunnallisilla sarjatasoilla on mielestäni varmistettava, jotta olemme edelleen se ÅIF joka kiinnostaa omia junioreita.

Mitä voit mielestäsi antaa hallitus työhön?
Emma: Jag kan bidra med erfarenheter ur en spelares synvinkel men samtidigt vill jag bidra med nytänk och nya sätt att fungera/ideer för att utveckla verksamheten till ännu bättre och öppnare, vilket jag anser är viktigt.

Peter: Näkemyksiä/kokemuksia toisista isoista urheilulajeista ja ottamalla niistä parhaat tavat Salibändyyn ja meidän toimintaamme. Haluan tuoda uusia ajatuksia/toimintamalleja jotta varmistetaan kiinnostus ja jatkumo ÅIFFISSA. Tätä kautta varmistaa jokaisen ikäryhmän jatkumo jossa myös hallituksen oltava suuressa roolissa.
   
Lisää uutisia
Ådalens Idrottsförening
«  Joulukuu   »
Kategoriat